O autorze
Mariusz Czerkawski urodził się 13 kwietnia 1972 w Radomsku.
Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r. zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada).
Olimpijczyk z Albertville 1992.

O moim Stowarzyszeniu słów parę

Kilka dni temu zostałem Ambasadorem projektu RESPECT your Health Euroschools 2012. Program ten ma na celu promocję zdrowego trybu życia. Szczególny w nim nacisk położono na zapobieganie paleniu papierosów, zdrową dietę, umiarkowanie w spożywaniu alkoholu oraz aktywność fizyczną wśród młodych ludzi oraz ich rodzin.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Sport 7, którego jestem prezesem. Zajmujemy się w nim m.in. aktywizacją dzieci i młodzieży poprzez zachęcenie do uprawiania sportu, w tym oczywiście w szczególności sportów zimowych oraz promocją wśród najmłodszych adeptów, aktywnego spędzania czasu.


Bo chociaż ferie zimowe dla dzieciaków mamy już za sobą, to trzeba o nich pamiętać cały rok (o dzieciach nie o feriach rzecz jasna). I to nie tylko poprzez jednorazowe akcje doraźne, ale tworzenie różnego rodzaju programów i struktur szkoleniowych w całym kraju. Efekty również przynosi popularyzacja sportów zimowych poprzez zapewnienie opieki medialnej, prowadzenie strony www, zapraszanie znanych sportowców do udziału w szkoleniach czy poprzez promocję organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeń. Duży wysiłek to nie jest, a może przynieść bardzo dobre efekty. Nie raz tego doświadczyłem.

Sam, tak często jak to tylko możliwe, staram się odwiedzać szkoły, spotykać się z uczniami i tłumaczyć im jakie korzyści płyną z uprawiania sportów. Oczywiście zachęcam ich zawsze by w pierwszej kolejności zajęli się hokejem ;). Czasem uda się wesprzeć jakąś placówkę sprzętem sportowym, bądź zorganizować wyjazd dla dzieci. Jak to mówią "ten nie ma, co nic nie robi".


Na tym blogu będę starał się przekonać wszystkich, że działania takie jak moje mają sens i przynoszą korzyści. Będę chciał udowodnić tym wszystkim, którzy mówią, że się nie da i pokazać, że czasem wystarczy mało, by zdziałać dużo.
Trwa ładowanie komentarzy...