O autorze
Mariusz Czerkawski urodził się 13 kwietnia 1972 w Radomsku.
Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r. zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada).
Olimpijczyk z Albertville 1992.

Wiosna. Nie tylko astronomiczna, ale i sportowa

Rosnąca temperatura przypomina nam o zbliżającej się wiośnie. Pierwsze jej oznaki w mieście już widać: coraz więcej ryczących motocykli, zatłoczone ścieżki rowerowe i ogólne zwiększenie wszelkiej aktywności.

Ku mojej radości, z zimowego snu zaczynają budzić się pola golfowe. Golf, to moja wielka pasja, a rywalizacja w amatorskich turniejach golfowych jest dla mnie substytutem walki na lodzie.

Sukcesy w zawodowej lidze hokejowej mam już za sobą, więc pozostaje mi mieć nadzieję na powodzenie w licznie organizowanych turniejach golfowych w Polsce. Początek sezonu był dla mnie łaskawy, z pierwszego tegorocznego warszawskiego turnieju na Lisiej Polanie wróciłem ze statuetką zwycięzcy.
Sobotni turniej wygrałem 73 uderzeniami brutto (informacja dla wtajemniczonych). Takiego wyniku nie powstydziłaby się czołówka amatorskiego golfa w Polsce. Była to oczywiście moja „życiówka”, ale mam nadzieję, że taki wynik będę powtarzał coraz częściej.


O golfie mógłbym pisać długo, ale tak naprawdę, to zaczynam już myśleć o zbliżających się Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie II Dywizji w Krynicy. Między 15 a 21 kwietnia ta miejscowość na południu Polski stanie się mekką dla fanów hokeja. Mam nadzieję, że polska drużyna sprawi nam wiele radości i awansuje do zaplecza hokejowej ekstraklasy. Sądząc po poziomie tegorocznych finałów Mistrzostw Polski, można mieć na to nadzieję. Wielki szacunek dla drużyny z Sanoka i trenera Marka Ziętary za zdobycie Mistrza Polski.

Mimo tego, że hokej z wiadomych powodów kojarzy się z zimą, to właśnie na wiosnę przypadają rozgrywki finałowe. Po wspomnianych wcześniej Mistrzostwach Świata II Dywizji, 4 maja rozpoczynają się w Helsinkach i Sztokholmie Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie.
Gorąco zachęcam, do oglądania tego wydarzenia i gwarantuję, że nawet osoby oglądające po raz pierwszy hokejowe mecze w wydaniu najlepszych drużyn świata, docenią widowiskowość i emocje jakie generuje ten sport. Ja będę miał przyjemność przyjrzeć się temu z bliska, komentując razem z Dariuszem Szpakowskim mecze finałowe dla TVP Sport.


Po powrocie ze skandynawskich lodowisk, czekają nas najważniejsze sportowe uczty tego roku – wyczekiwane z niecierpliwością mistrzostwa piłkarskie Euro 2012, oraz letnia Olimpiada w Londynie.

To będzie czas wielkich emocji, na który nie mogę się doczekać.
Trwa ładowanie komentarzy...